Preskočiť na obsah

Verejné poďakovanie Milošovi Murínovi

Zverejnené
15. apríla 2021
Vyvesené na úradnej tabuli
15. apríla 2021 − 31. decembra 2021

Verejné poďakovanie

Chcela by som sa verejne poďakovať   pánovi   Milošovi Murínovi z Cerova , ktorý dňa  29.3.2021 v podvečerných  hodinách  v čase , keď sme neboli  doma  náhodne zaregistroval požiar  v rodinnom dome v Krupine.  Tento človek neváhal ani sekundu a ihneď privolal    hasičov, ktorí následne   začínajúci požiar uhasili . Jeho nezištný čin , zachránil  môj dom  pred  požiarom v čase , keď my sme neboli doma .  Zabránil tak  nešťastiu, ktoré   sa mohlo  stať  a reagoval ako  ČLOVEK  v situácii, ktorá  sa môže stať hocikomu z nás.  Tento človek si zaslúži nielen môj obdiv a veľké poďakovanie , ale aj   obdiv  spoločnosti  za svoju vysokú osobnú angažovanosť  v čom je   ukrytá  aj jeho  výnimočnosť .

Keď som sa s ním osobne kontaktovala a chcela som sa mu poďakovať nielen slovne  ,ohromil ma svojou skromnosťou a neuveriteľnou pokorou  . Preto som zvolila tento spôsob    zviditeľnenia  jeho  osoby . Človek s takýmto srdcom, charakterovými vlastnosťami    a odvahou  aké má pán Murín si zaslúži verejné ocenenie   a rešpekt.

Aj touto cestou sa mu chcem ešte raz veľmi pekne poďakovať   a vysloviť  obdiv  nad obrovskou dávkou ľudskosti   , ktorou  dokázal , že  ľudia ešte stále dokážu ľuďom pomáhať  – len tak – iba preto , že  sú to  ľudí . To čo urobil vôbec nie je  samozrejmosť  a verím , želám si, aby to čo vykonal sa mu niekoľkonásobne  v živote vrátilo .

Dovolím si povedať , že  Cerovo môže byt  iba hrdé  na pána   Miloša Murína

S úctou  Erika  Bartošová  

„Vo svete nikdy nie je nedostatok zázrakov, nedostatočná je len naša schopnosť ich vidieť.“

Gilbert Keith Chesterton